118946-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Service & underhåll av brandlarm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service & underhåll av brandlarm
Beskrivning: Uppdragen omfattar löpande månads‐ och kvartalsprov enligt Svenska Brandförsvarsföreningens regler SBF 110 samt efter särskilt avrop: service samt installationsarbeten.
Intern identifierare: UPP-2024-00065
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 31625200 Brandlarmssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal för service och underhåll av brandlarm
Beskrivning: Ramavtal för service och underhåll av brandlarm
Intern identifierare: UPP-2024-00065-01
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Service och underhålla av brandlarm
Intern identifierare: UPP-2024-00065-02