The procurement concerns a framework agreement regarding MC-helmets. The future agreement includes two different helmets for the Swedish Armed Forces MC drivers and passengers, electrically heated visors, carry bags and spare parts.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 150 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18444100 Säkerhetshuvudbonader, 18444110 Hjälmar, 34410000 Motorcyklar, 34411000 Delar och tillbehör till motorcyklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen