118977-2021 - ResultatSverige-Tyresö: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vård- och omsorgsboende, Profilplatser enligt SoL till Tyresö Kommun
Referensnummer: 2020/KSUH 0070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser permanenta vård- och omsorgsplatser med följande profiler:
1. särskild diagnos eller funktionsnedsättning
2. specifika behov som språk och/eller religion.
3. inriktning HBTQ (certifierat)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen