119025-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Befuktare och förbrukning
Referensnummer: LS 2017-1355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser befuktare och förbrukning till Nya Karolinska Solna (NKS) samt Karolinska Universitetssjukhuset.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Befuktare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förbrukning Hamilton befuktare
Del nr: 2