119069-2022 - ResultatSverige-Motala: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt, Grönt, Mejeri - Vadstena, Boxholm, Ydre, Ödeshög
Referensnummer: UH-2021-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Livsmedel, Frukt, Grönt, Mejeri
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Boxholm, Ödeshög, Vadstena, Ydre
Uppskattad volym över 4 år är 19 000 000 SEK.