Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: ja
Officiellt namn: Region Östergötland, Region Jönköpings län Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Endoskopi/ERCP material.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kalmar län, Jönköpings län, Kalmar län, Östergötland.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Endoskopi/ERCP material för att ombesörja behovet av endoskopi och ERCP-produkter till patienter hos Landstinget/Regionerna.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))