119089-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinska specialisttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska experter
Referensnummer: 2.3.1-2019-095027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Medicinska experter inom områdena:
— dermatologi,
— gynekologi och
— statistik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård, 85121282 Hudsjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen