119090-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Webbvärdtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utveckling och förvaltning av webbplatser
Referensnummer: 2.3-2017-039686
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72415000 Webbvärdtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utveckling och förvaltning av Läkemedelsverkets webbplatser. Drift sköts av annan part.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumentet.