Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automatiserat komponentframställningssystem med tillhörande blodpåseset med integrerat leukocytfilter och trombocytpoolningsset med integrerat leukocytfilter
Referensnummer: 1801419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne, Västra Götalandsregionen, Landstinget Blekinge, Region Kronoberg och Region Halland vill upphandla Automatiserat komponentframställningssystem till respektive landsting.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen