Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231110 Rörläggningsarbete, 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem, 45231113 Omläggning av rörledningar
Leveransplats
Del av land (NUTS): Stockholms län (SE110)
Land: Sverige
Kompletterande information: -