119145-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Diverse byggmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal trä- och byggvaror Kriminalvårdens region Stockholm
Referensnummer: 2018-23392
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder leverantörer att lämna in anbudsansökan avseende upphandling av ramavtal för trä- och byggvaror till arbetsdriften i region Stockholm, (företrädesvis till anstalterna Asptuna, Färingsö och Norrtälje).
Avrop görs genom förnyade konkurrensutsättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 03419000 Virke, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44111000 Byggnadsmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen