119148-2019 - ResultatSverige-Köping: Optikertjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terminalglasögon omg 2, 2019
Referensnummer: VMKF-U 2019.4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser behov av synundersökning och terminalglasögon. Uppdraget omfattar även behov av skyddsglasögon hos vissa yrkeskategorier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon, 33735100 Skyddsglasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen