119284-2025 - Resultat
Sverige – Markskötsel – VF Markskötsel sommar-vinter Alingsås Lasarett, Alingsås Tvätteri samt Alingsås Resecentrum
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVF Markskötsel sommar-vinter Alingsås Lasarett, Alingsås Tvätteri samt Alingsås Resecentrum
BeskrivningVästfastigheter genomför upphandling VF Markskötsel sommar - vinter Alingsås Lasarett, Alingsås Tvätteri samt Alingsås Resecentrum. Entreprenaden omfattar tillsyn, yttre skötsel, felavhjälpandeunderhåll under barmarks- och snöperioden, samt mindre anläggningsjobb. I entreprenaden ingår även jour och beredskap för vinterväghållning. Entreprenaden ska utföras på ett sätt som syftar till att målsättningarna med entreprenaden kan uppnås.
Intern identifierareSFSS 2024-01595
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000