119302-2020 - ResultatSverige-Motala: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containerhyra inkl. tömning
Referensnummer: UH-2019-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar kort och långtidshyra av containrar, utkörning och hämtning av containrar och tömning av diverse avfallsfraktioner.
Beställning av utkörning, hämtning och tömning sker efter avrop från beställarens personal alt. hämtning fasta veckodagar.
Avtalet kommer att bygga på fasta priser för hyra och tömningar av olika containrar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen