119327-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster tillhandahållna av författare, kompositörer, skulptörer, underhållare och andra enskilda artister
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redaktionella tjänster, SLL1943
Referensnummer: RS 2019-0812
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92312200 Tjänster tillhandahållna av författare, kompositörer, skulptörer, underhållare och andra enskilda artister
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm har för avsikt att upphandla redaktionella tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen