119332-2020 - ResultatSverige-Järfälla: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Service, Reparation och viss Installation av storköksmaskiner
Referensnummer: TEN 2019/729
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun bjuder in till anbudsgivning avseende Ramavtal för service och reparation av storköks-utrustning i förskolor, skolor, restauranger och vård- och omsorgsboenden inom Järfälla kommun.
Planerad avtalstid 1.1.2020 t.o.m. 31.12.2021 med möjlighet till förlängning upp till en maximal avtalstid om fyra (4) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51542100 Installation av maskiner för matframställning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen