Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala tjänster för kommunikation, SLL1925
Referensnummer: RS 2019-0808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm har för avsikt att upphandla digitala tjänster för kommunikation enligt bifogat upphandlingsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation, 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen