119359-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Mark- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Mark- och anläggningsarbeten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för mark- och anläggningsarbeten inom Ekerö kommun. Ramavtal avses att tecknas med två (2) entreprenörer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116481:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45111100 Rivning, 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45236000 Markanläggning