119365-2017 - ResultatSverige-Karlskrona: Banktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster KS 2016/6782 2.6.1.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona.
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Banktjänster åt Karlskrona kommun.
Upphandlingen omfattar: Kontostruktur och funktion samt ränteberäkning och räntevillkor, Internetbank, Förmedling av kommunalskatt, Löneförmedling och lönespecifikationer, Betalningsförmedling, Elektroniska tjänster, Dagskassor, serviceboxar, mynthantering, Utbetalning av försörjningsstöd, Inbetalning med kort, Inköps- och betalkort, Kontantsmarta lösningar, Service och tillgänglighet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66110000 Banktjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.