119373-2017 - ResultatSverige-Tumba: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Rörarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Botkyrka kommun.
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna förfrågan avser ramavtal gällande löpande rörarbeten (värme, vatten och sanitet) samt mindre entreprenader på Botkyrka kommuns fastigheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.