119377-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Låssmedstjänster – Lås och larm, ramavtal för service och installation Sotenäs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLås och larm, ramavtal för service och installation Sotenäs kommun
BeskrivningRamavtal för installation, service och underhåll av Sotenäs kommuns Lås och Larmsystem Här ingår också kamerabevakning och personlarm.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106014:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625300 Inbrottslarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten