2. Förfarande
Förfarande
Titel: Alkolås till fordon
Beskrivning: Avtalet omfattar förutom leverans och installation av alkolås också felavhjälpning och support av alkolås samt kalibrering. Notera att avtalet omfattar både tillkommande alkolås och flyttning av Skellefteå kommuns alkolås mellan Skellefteå kommuns bilar (vid nyanskaffning av fordon eller i de fall befintliga alkolås sluta att fungera).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38960000 Alkolås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92299:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38900000 Diverse mät- och provinstrument