119443-2022 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bröstimplantat och Matrix
Referensnummer: RS211332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av Bröstimplantat och Matrix/nät för bröstkirurgi till Region Halland och omfattas av bröstimplantat och Matrix till bröstrekonstruktion till följd av cancersjukdom eller förebyggande riskreducerande mastektomi vid bärande av genmutation.