1195-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Elrullstolar med manuell styrning Scootrar 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElrullstolar med manuell styrning Scootrar 2024
BeskrivningHärmed ges Affärsavdelningen i uppdrag att genomföra upphandling avseende Elrullstolar med manuell styrning. Upphandlingen görs i samverkan med Region Halland och Region Skåne. Region Blekinge administrerar upphandlingen Nytt avtal behöver var klart senast 2025-06-01
Intern identifierareRB2024-0494
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33193121 Motordrivna rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareElrullstolar med manuell styrning Scootrar 2024