119504-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-tekniker Linux server
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-tekniker Linux server
BeskrivningUppdrag som senior IT-tekniker i rollen Infrastrukturtekniker inom Linux. Uppdraget innebär arbete inom drift, utveckling, förvaltning och automatisering av de tjänster som Linux-teamet inom enheten Serverplattformar ansvarar för. Uppdraget kräver stor erfarenhet och djup kompetens inom Linux-infrastruktur i storskalig driftmiljö. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: FK IT Konsultavtal ITP 2024 38695, FK IT Konsultavtal ITP 2024
Intern identifierareFK 2024/026554
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUppdrag som senior IT-tekniker i rollen Infrastrukturtekniker inom Linux. Uppdraget innebär arbete inom drift, utveckling, förvaltning och automatisering av de tjänster som Linux-teamet inom enheten Serverplattformar ansvarar för. Uppdraget kräver stor erfarenhet och djup kompetens inom Linux-infrastruktur i storskalig driftmiljö. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: FK IT Konsultavtal ITP 2024 38695, FK IT Konsultavtal ITP 2024.
Intern identifierareIT-tekniker Linux server