119570-2025 - Resultat
Sverige – Diverse byggnadstekniska tjänster – Konsulter geoteknik och miljöutredningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter geoteknik och miljöutredningar
Beskrivning: Konsulter för uppdrag inom geoteknik/geohydrologi samt miljöutredningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104608:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71335000 Tekniska undersökningar, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71352000 Mätningar under markytan, 71353100 Hydrografiska mätningar, 71356100 Tekniska kontroller, 71356300 Tekniska stödtjänster