11959-2018 - ResultatSverige-Trollhättan: Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård 2017
Referensnummer: Dnr 2017/1412 A34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städning av skol- och administrationslokaler på Högskolan Väst, Trollhättan. Uppdraget omfattar 34 000 kvm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städning av skol- och administrationslokaler på Högskolan Väst, Trollhättan.
Upphandlande myndighet.
Högskolan Väst, org nr 202100-4052.
Upphandlingsförfarande.
Upphandlingen genomförs genom ett öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Vid ett öppet förfarande får alla leverantörer lämna anbud. Upphandlingsformen medger inte förhandling, varför det är av stor vikt att alla krav och villkor enligt detta förfrågningsunderlag följs och att bästa villkor lämnas i anbudet.
Sista dag för anbud.
Anbud ska vara Högskolan Väst tillhanda senast 2017-11-09 23:59 .