11960-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reinsurance programme 2022
Referensnummer: 21/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholmsregionens Försäkring AB (‘SRF’), a captive insurance company domiciled in Stockholm, Sweden, hereby invites interested companies to participate in this Procurement of Reinsurance Policies for 2022. The procurement includes reinsurance schemes for Property Damage & Business Interruption, General Liability and Motor Third Party Liability risks insured by SRF from 2022-01-01 to 2022-12-31.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen