119600-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Konkurrensutsättning av dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst E2019-04216. Cykel Sankt eriksgatan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonkurrensutsättning av dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst E2019-04216. Cykel Sankt eriksgatan
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst E2019-04216. Uppdraget omfattar byggledning av entreprenaden som omfattar breddning av cykelbana på Sankt eriksgatan mellan Fleminggatan och Sankt eriksbron samt Sankt eriksgatan mellan Vanadisplan och Norra stationsgatan. Uppdragen är uppdelad som två olika projekt men sker parallellt.
Intern identifierareT2024-03105
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonkurrensutsättning av dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst E2019-04216. Cykel Sankt eriksgatan