119601-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsklippning
Referensnummer: IT 22.030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Eskilstuna kommun upphandlar gräsklippning för tre delområden inom Kommunen. Delområdena omfattar sammanlagt en total yta om ca. 140 ha. Anbud lämnas för respektive del, och anbudsgivaren väljer själv vilken eller vilka delar denne vill lägga anbud på. För de delområden där så framgår av underlaget, innefattas även lövklippning i uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77314000 Markskötsel
II.2.4.