2. Förfarande
Förfarande
Titel: Affärssystem
Beskrivning: Uddevalla kommun upphandlar affärssystem genom tre delområden; - Ekonomisystem - E-handelssystem - System för budget och prognos
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ekonomisystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119681:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem, 48462000 Programvara för matematik eller prognos, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48443000 Programvara för redovisning, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: E-handelssystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119681:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: System för budget och prognos
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119681:Lot:3