119627-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Partnering för byggnation av skola - Malung, Malung-Sälens kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelPartnering för byggnation av skola - Malung, Malung-Sälens kommun
BeskrivningMalung-Sälens kommun avser att under våren 2026 handla upp en totalentreprenad i samverkan för byggnation av ny skola.
Intern identifierareKS-2025-841
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000