See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sprutor med tillbehör för att dela läkemedelsvialer
Beskrivning: Denna upphandling omfattar köp av sprutor och tillbehör för att dela läkemedlsvialer, till Ögonsjukvården, Region Dalarna, enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Intern identifierare: HSN2023/10885
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Denna upphandlingen avser ett ramavtal för sprutor med tillbehör för att dela läkemedelsvialer i enlighet med vad som beskrivs i Administrativa föreskrifter, Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Upphandlingskontrakt