119662-2020 - ResultatSverige-HELSINGBORG: Tekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter inom el och fjärrvärme/fjärrkyla
Referensnummer: 19/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för konsulttjänster inom flera kategorier och innefattar bl.a. olika kategorier inom område el och fjärrvärme/fjärrkyla.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen