119682-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Stadshagsskolan, renovering och byte av tekniska installationer m.m.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelStadshagsskolan, renovering och byte av tekniska installationer m.m.
BeskrivningEntreprenaden omfattar teknisk upprustning, renovering och verksamhetsanpassning av Stadshagsskola, även benämnd Kungsholmens grundskola, Kungsholmen, Stockholm.
Intern identifierareSISAB 2023/306
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStadshagsskolan, renovering och byte av tekniska installationer m.m.