Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll område 12 Allmän service
Referensnummer: UH-2018-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren genomför en upphandling av drift och underhåll av driftområde 12 i Norrköpings kommun och avser teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare.
Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder – vinter som sommar – på livbåtar, livbojar, livräddningsstationer, livsräddningsstegar, bryggor, torg, julgranar med belysning, mastkran, flaggor och flaggförvaring samt informationstavlor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 50000000 Reparation och underhåll, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 45244200 Bryggor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen