2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trä- & Byggvaror 2024
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för Trä- & Byggvaror åt följande avropande myndigheter: * Trollhättans Stad * Vänersborgs Kommun * AB Vänersborgsbostäder * Kunskapsförbundet Väst * Kraftstaden Fastigheter AB * Trollhättan Exploatering AB * Propellern AB
Intern identifierare: 2023/01130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Ytterligare klassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamma krav
Beskrivning: Avser grundläggande gemensamma krav för båda avtalsområden.
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Trollhättan
Beskrivning: Avtalsområde 1 Trollhättan
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vänersborg
Beskrivning: Avtalsområde 2: Vänersborg