119721-2023 - ÄndringSverige-Malmö: Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliotekssystem för Malmö Stads skolbibliotek 2023
Referensnummer: GRF-2021-4728
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö Stad avser att upphandla ett nytt bibliotekssystem för stadens skolbibliotek innehållande både administratörs- och användargränssnitt (back- och front end) enligt i underlaget beskrivna förutsättningar.
Uppdraget avser tillhandahållandet av, och ett helhetsansvar för, bibliotekssystemet med dess tillhörande produkter och tjänster så som t.ex. support, konsultstöd, utbildning, införandeprojekt m.m.