Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggservice
Referensnummer: Unr 6/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avses leda till ramavtal avseende byggservicearbeten, dvs händelsestyrda och hastigt uppkomna arbeten som kräver snabb åtgärd.
Syftet är att skapa ett samarbete tillsammans där kvalitet ligger till grund för samtliga uppdrag. Målet med upphandlingen är att eftersträva en så hög kundnöjdhet som möjligt och där grunden, som Hyresbostäder lägger stor vikt vid, är återkoppling och kommunikation under hela processen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen