Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av markskötsel och vinterrenhållningstjänster för Familjebostäder
Referensnummer: DNR 2016/1570-2.5.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
– tillsyn,
– skötsel,
– avhjälpande underhåll, samt.
– närliggande tjänster inom markskötsel vinter och sommar på tomtmark.
Leverantören ska kontinuerligt utöva tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen