119808-2018 - ResultatSverige-Nässjö: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare
Referensnummer: 083-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun (upphandlande myndighet) genomför för sex kommuner, ett kommunförbund och ett räddningstjänstförbund en upphandling av Projektledare som ingår i DÄHS-projektet. (DÄHS är en förkortning av dokument och ärendehanteringssystem).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen