119812-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Anläggningsarbeten för broar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyte av Vasabron.
Referensnummer: 915/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45221100 Anläggningsarbeten för broar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser utbyte av Vasabron i centrala Göteborg.