119814-2017 - ÄndringSverige-Kiruna: Byggnation av lägenheter
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
KB Skjutbana, Nybyggnation av lägenheter på skjutbaneområdet.
Referensnummer: 2017/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar nybyggnation av 50-70 lägenheter i varierande storlekar inklusive parkeringar.