119892-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska Konsulttjänster för Projekt Väsby Entré
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett projektspecifikt avtal omfattande konsulttjänster inom teknik, miljö och arkitektur för genomförande av Projekt Väsby Entré.
Innefattande bl.a. områdena: stationsutformning, väg/gata/mark, VA/dagvatten, landskap, broteknik, anläggningskonstruktion, geoteknik, bygg - och projektledning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen