119899-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: CNC-svarv
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CNC maskiner
Referensnummer: U-023-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42621100 CNC-svarv
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköpscentralen i Västervik inbjuder, på uppdrag av Västerviks gymnasium, anbudsgivare (nedan kallad Leverantör), att lämna anbud på CNC-maskiner, helt i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
Upphandlingen avser köp av maskiner (inklusive installation och utbildning) till Industritekniska programmet, Västerviks gymnasium.
1 st 3-axlig CNC-fräs med 2-axligt rundmatningsbord
1 st CNC-svarv
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen