119914-2018 - ResultatSverige-Uddevalla: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hisservice
Referensnummer: 17/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Beställarens samlade behov av service, reparation och jourutryckning avseende hissar. Även viss ombyggnation kan förekomma.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen