Kort beskrivning
Denna upphandling avser batterier och batteriladdare till hjälpmedel såsom eldrivna rullstolar, personlyftar, gåbord och arbetsstolar, till Region Västerbotten, Region Norrbotten och Region Jämtland Härjedalen.
Upphandlingen omfattar följande anbudsområden:
2. Batterier A2, takvolym 1 400 st
5. Batteriladdare B1, takvolym 1 300 st