2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för hyra av scen-, ljud-, och ljusutrustning samt relaterade tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hyra av produkter för scen, ljud, ljus, storbild och event med mera samt relaterade tjänster
Intern identifierare: KLF 2025/124
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32340000 Mikrofoner och högtalare
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32322000 Multimedieutrustning, 32323100 Färgskärmar, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Tjänster och varor för scen, ljud, ljus, storbild, genomförande av event, m.m.
Intern identifierare: Ramavtal för hyra av scen-, ljud-, och ljusutrustning samt relaterade tjänster