See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frysar -35°C eller -40°C för plasmaförvaring
Beskrivning: Frysar -35°C eller -40°C till Klinisk immunologi/transfusionsmedicin, frysförvaring för ca 40 000 enheter plasma.
Föregående meddelande: 408038-2023
Intern identifierare: K 2023-5899
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39711100 Kylskåp och frysar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Fabriksnya -35 °C eller -40 °C frysar, plasmafrysar för 11 000 st plasmor uppdelade i en delförvaring av ca, Delområde (A) 1000 st plasmor och en delförvaring av ca Delområde (B) 10 000 st plasmor.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsutvärdering