Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Ny bad och friskvårdsanläggning
Referensnummer: 2020/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att inför Kalmar kommuns förestående upphandling undersöka marknadens intresse för att i samverkan med kommunen uppföra och eventuellt drifta ny bad- och friskvårdsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning, 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen